Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 17:09

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12-12-2017, 23:23 
Offline

Rejestracja: 12-12-2017, 23:07
Posty: 1
Suzuki: Swift 4
Mam problem ze swoim suzuki szarpie na niskich obrotach , odmula się powyżej 4000 . Po oględzinach okazało się że element zamontowany na przewodzie podciśnienia jest uszkodzony po sklejeniu było trochę lepiej po czym jest to samo . Moje pytanie jest następujące jak się nazywa dany element i gdzie można taki kupić dorzucam foto .

Na czerwono zaznaczyłem element o którym mowa a na zielono strzałką wskazałem do czego idzie przewód podciśnienia .


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 13-12-2017, 19:32 
Offline

Rejestracja: 31-05-2007, 12:42
Posty: 107
Lokalizacja: Toruń
kaote pisze:
Mam problem ze swoim suzuki szarpie na niskich obrotach , odmula się powyżej 4000 . Po oględzinach okazało się że element zamontowany na przewodzie podciśnienia jest uszkodzony po sklejeniu było trochę lepiej po czym jest to samo . Moje pytanie jest następujące jak się nazywa dany element i gdzie można taki kupić dorzucam foto .

Na czerwono zaznaczyłem element o którym mowa a na zielono strzałką wskazałem do czego idzie przewód podciśnienia .


W 1,6 nie przyglądałem się, ale w mojej starej 2.0 V6 podobnie owężykowane urządzenie (inny kształ, bardziej okrągła puszka) to był filtr/pochłaniacz oparów paliwa. Włączony w obieg rurką od rury wlewu paliwa, przez ten pochłaniacz - zdaje się do odmy od pokrywy zaworów. Jak np. wlewa się za dużo paliwa do zbiornika - tankowanie pod korek, to zamiast par do pochłaniacza dopływa ciekłe paliwo i zakleja węgiel aktywny w pochłaniaczu i powoduje to "fałszywe" podciśnienie (teoria mocno uproszczona) i powoduje nierówne obroty silnika.

_________________
Jacek

była Vitara 2.0 V6 Long
jest SX4 1.6 4WD
miał być S-Cross 1.4 4WD, ale nie ma i chyba nie będzie, bo jest Captur 1.2 Tce


Na górę
Post: 14-12-2017, 18:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-02-2009, 17:37
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań
Kiedyś też mi się "to coś" uszkodziło. Zdemontowałem element a wężyki połączyłem. Ten plastikowy element to mi wyglądało na takie "kolanko" (żeby wyeliminować zgięcie wężyka). Jak to rozebrałem to w środku nic nie było.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]