Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 18:50

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28-10-2017, 12:48 
Offline

Rejestracja: 28-10-2017, 12:21
Posty: 5
Suzuki: Swift
Cześć,
Jestem przyzwyczajony do kluczyka typu "scyzoryk" (w moim poprzednim samochodzie taki był) a kluczyk w moim nowym nabytku ma już spore ślady użytkowania, postanowiłem zatem zamówić nową obudowę do kluczyka.
Poniżej efekty po zmianie, wszystko działa, trzeba było wylutować kostkę immobilisera, jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę stworzyć mały przewodnik :)
Koszt ~35 zł (obudowa 15 zł, "docięcie" grotu 20 zł) :)

Poniżej zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek


Na górę
Post: 01-11-2017, 20:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-10-2017, 20:00
Posty: 197
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara 1.6 4WD
jak znajdziesz chwilę to skrobnij parę słów
konkretnie chodzi mi od kogo brałeś "skorupkę" no i przekładka kostki immo jak wyglądała


Na górę
Post: 01-11-2017, 21:55 
Offline

Rejestracja: 28-10-2017, 12:21
Posty: 5
Suzuki: Swift
Ceny obudów w Polsce trochę mnie przerażały (tym bardziej, że obawiałem się, że nie będzie pasować), bardziej atrakcyjnie przedstawiają się ceny na Aliexpress i stwierdziłem, że zaryzykuję, dostawa była trochę długa (52 dni) i niestety sprzedawca od którego kupiłem już nic nie sprzedaje, są jednak inne, np.:
https://goo.gl/jbwcrn
Znalazłem również taki jak mój, ale niestety drożej niż ja kupiłem: https://goo.gl/yUAZ3j
Można szukać po frazie "swift key" albo "suzuki key".

Zanim zaczniesz pracę "dotnij" grot, u mnie w okolicy powiedziano mi, że zwykle "nie robią w materiale klienta", ponoć ze względu na niską jakość grotów. Docięto mi "na moją odpowiedzialność", okazało się, że grot był dobrej jakości.

Nie wiem czy to konieczne ale zanim odlutujesz oznacz sobie markerem (np. za pomocą kropki) jedną stronę kostki immobilizera oraz miejsce na płytce pilota, tak żeby po odlutowaniu zachować oryginalny "kierunek przyłączenia".
Odlutowanie kostki poszło bardzo łatwo.
Jest wprawdzie pokryta czerwonym, elastycznym klejem, który przed wzięciem lutownicy do ręki delikatnie "przeciąłem" śrubokrętem precyzyjnym, ale wydaje mi się, że to chyba nie jest konieczne.
Odlutowanie robiłem w kilku krokach, przycisnąłem kostkę delikatnie z jednej strony palcem i przyłożyłem lutownicę, kosteczka drgnęła i przesunęła się, tak, że była "na ukos" z jednej strony, to samo powtórzyłem z drugiej i tak po kilka razach kostka była uwolniona (nie chciałem zbytnio naruszyć styków).

Do połączenia immo z płytką wykorzystałem kabelek ze starych słuchawek, jest cienki i nie posiada dodatkowej izolacji, trzeba go tylko przed lutowaniem odrobinę mocniej przygrzać.
Przewody wymierzyłem tak, by puścić je przez poniższy otwór w obudowie (zrobiłem dziurkę śrubokrętem w tej gumce):
http://i65.tinypic.com/2h6bwao.jpg

Po przełożeniu kabelków przez powyższy otwór przykleiłem je do obudowy taśmą w celu zabezpieczenia.

W obudowie było miejsce na kostkę immobilizera, w moim przypadku trochę większe niż kostka, więc po przylutowaniu przewodów przykleiłem do kostki taką piankową taśmę dwustronną i bez zdejmowania taśmy zabezpieczającej ze strony zewnętrznej wcisnąłem kostkę w "slot".

W miejscu gdzie wnętrze oryginalnego klucza miało wejść w nową obudowę usunąłem dremelem nieco zbędnego materiału, przyciski były zbyt głęboko i odrobinę blokowały się podczas wciskania, po tej operacji są bliżej krawędzi, wygląda to bardziej estetycznie i lepiej działa :)
Żałuję, że nie zrobiłem zdjęć podczas pracy, rozebrał bym obudowę, żeby pokazać jak to wygląda ale jedna ze śrubek jest pod logiem Suzuki i zapewne nie wytrzymało by odklejania... :(
Jeśli jesteś ze Śląska mogę Ci pomóc :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]