Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-04-2024, 20:11

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02-05-2017, 13:13 
Offline

Rejestracja: 02-05-2017, 12:42
Posty: 3
Suzuki: Swift
Witam Was forumowiczów

Jestem posiadaczem suzuki swift 1.3 ddis 2011 r listopad
Auto przy 90tys przebiegu zaczal informowac o problemie z dpf.
Postanowilem sie go pozbyc. Usunalem go w firmie w krakowie ŁĢ. Wycieli wgrali nowy soft. I auto super dziala.
Roznica jedyna to wzrosło spalanie gdzie teoretycznie mialo byc niższe. W cyklu miejskim przed wycieciem palil 4,8-5litrow max
Po wycieciu 0.5 do 0.7 litra wiecej.

Ale problem pojawil sie po pol roku. Wyskoczyl check engine oraz kontrola trakcji auto stracilo moc brak turbo.
Po wizycie w firmie ŁG walczyli z nim tydzien - byl jakis blad w sofcie ( wysylali go do jakiejs firmy w portugalii)
Byly zgrzyty ze sobie poradzic nie moga i moga mi oddac kase pomniejszona o 200zl za robocizne... soft zostawili tdn po wymianie.
Auto o dziwo dzialalo dobrze pol roku. I znowu pojawil sie check engine i nie wiem gdzie szukac problemu...
Po podpieciu kompa pod silnik mozna skasowac bledy ale daje to 3-7 dni bez kontrolki. Od czego to zalezy nie wiem.
Blad na kompie podobno wyglada jakby byl problem z dpd -ktorego od roku nie ma :-)

Czy ktos z was mial taki problem? Z gory wielkie dzieki za rady.

Oprocz tego problemu nie moge na auto zlego slowa powoedziec zrywne swinne i pali mało...


Na górę
Post: 04-05-2017, 22:24 
Offline

Rejestracja: 02-05-2017, 12:42
Posty: 3
Suzuki: Swift
Nie uwierzycie ale problem sam sie rozwiazal. Po prostu auto postalo 3 dni odpalam i zero błedow. Jezdze 3 dzien i jezdzi az milo :-)


Na górę
Post: 05-05-2017, 21:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Właśnie, nie wierzę. Problem wróci i kontrolka zaświeci. Tak się czasami dzieje, że świeci i gaśnie, świeci coraz częściej aż nie zgaśnie do czasu rozwiązania problemu tj. naprawy. Podłącz do kompa i sprawdź błędy.


Na górę
Post: 16-05-2017, 09:15 
Offline

Rejestracja: 08-05-2017, 10:30
Posty: 238
Suzuki: Swift IV 1.3 92 KM
tj. napisał kolega wyżej. samo to się nic nie naprawi ;)
Po 1 primo wklej kody-opisy błędów.
nie poznałem jeszcze do końca konstrukcji japończyków, ale można podejrzewać tu wariującą sondę.
jeżeli masz kabel i program to możesz sam sprawdzić napięcie sondy, ewentualnie zrobić logi dynamiczne + statyczne.
niestety nie podpowiem Ci odnośnie interfejsu jak i metodach działania bo tak jak mówiłem, w japończykach jeszcze tego nie ogarnąłem, wcześniej był VAG ;)
pzdr

_________________
Profesjonalne oklejanie aut - Zmiana Koloru
tel. 513-180-903
odpowiem także na PW


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]