Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:30

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 460 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 115 16 17 18 19
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10-01-2011, 23:38 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Właśnie tego nie wie nikt... .
Wielu liczyło na TSI od VW, ale jakoś Japończycy nie palą się do tych eksperymentów.
Jeżeli skończy się na włożeniu wzmocnionej odmiany 1.6 z SX4, to ja nie wiem :roll:

Z wieści z bardzo daleka wynika za to, że silnik w nowym Sporcie będzie "znacząco mocniejszy niż w obecnym" i, że rozważana jest wersja z CVT.


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-01-2011, 00:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Wiesci sa rozne, ale sadze ze moc nie bedzie przekraczala 150 KM, bo i komu w tak malym samochodzie potrzeba wiecej.
Chodzi chyba glownie o znalezienie pewnego kompromisu pomiedzy osiagami a cena, gdyz od pewnego jej poziomu samochod przestanie byc interesujacy.
Wiecej korzysci od znacznego przyrostu mocy przyniosla by raczej szesciobiegowa skrzynia biegow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-01-2011, 12:49 
Offline

Rejestracja: 11-01-2011, 13:20
Posty: 14
Lokalizacja: Wrocław
Avalanche pisze:
Wielu liczyło na TSI od VW, ale jakoś Japończycy nie palą się do tych eksperymentów.


...i to jest akurat pocieszające. TSI okazują się być bardzo awaryjnymi silnikami (wystarczy poczytać fora VW) z jednym wspólnym mianownikiem: nieuchronny spadek mocy związany z gromadzącym się w tłokach nagarem. Ostatni dobry silnik, który wychodził z fabryk VW to 1.8T, który miałem przyjemnośc użytkować przez ponad 3 lata w poprzednim samochodzie. Teraz mam 2.0 TDI i jest dramat.

Kończąc OT, czekam na mocną japońską benzynę w nowym SSS, być może mocniejszą niż wspomniane wyżej 150 KM. Patrząc na to co oferuje konkurencja w np. Corsie OPC czy Polo GTI, te 150 KM już nie powala tak jak dawniej.


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-01-2011, 13:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
Sayymon pisze:
Teraz mam 2.0 TDI i jest dramat.

O masakryczności tych silników piszą nawet w bardzo przychylnym grupie VW Auto-Świecie, a to oznacza że faktycznie jest tragedia.

Oraz: http://vwszrot.pl/


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-01-2011, 13:52 
Offline

Rejestracja: 11-01-2011, 13:20
Posty: 14
Lokalizacja: Wrocław
...na pewno silnik motywuje do zgłębienia tematów diagnostyki i zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt i software, na szczęście łatwo dostępny ;)
Koniec końców czasem udaje się przewidzieć najbardziej kosztowne usterki i w porę sprzedać "szrota".
Teraz naprawdę kończę OT ;)


Na górę
Post: 14-10-2019, 20:17 
Offline

Rejestracja: 29-03-2018, 19:49
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara, obecnie Jeep
Panie i Panowie proszę o opinię, szukam dla mojej partnerki swifta, zaintrygował nas swift sport 1.6 z racji charakteru itp. interesuje nas tylko i wyłącznie wersja z silnikiem 1.6 sport 3D
podzielcie się proszę opiniami o modelach z rocznika 2007, już parę latek minęło zatem i ocen powinno być sporo:
1. jak awaryjność tych modeli, główne usterki, znane problemy itp
2. dostęp do części/zamienników oraz ich ceny w stosunku do segmentu prezentowanego przez ten model
3. fachowość i wiedza mechaników, czy tylko ASO, czy może "większość" mechaników podejdzie do tematu ochoczo i z sukcesami haha
4. ogólne odczucia użytkownika, rady itp
może ktoś już oglądał? i opowie coś więcej, mam parę km do przejechania więc jeśli ktoś coś to chętnie poczytam;) z góry dzięki za porady i opinie
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-sw ... llery-open


Na górę
Post: 15-10-2019, 07:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2017, 13:00
Posty: 77
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Swift Sport 2008
Pozwolę sobie kilka zdań od siebie napisać jako, że jeżdżę sportem 5 lat.
baart77 pisze:
1. jak awaryjność tych modeli, główne usterki, znane problemy itp
U mnie jakiś czas temu tylne zaciski złapały i nie chciały odpuścić.
Regeneracja pomogła.
Bolączką Sporta na pewno jest katalizator. Potrafiły padać przy przebiegu 60kkm niestety.
Więc na to trzeba zwrócić uwagę.
Poza tym nie uważam, żeby Swift stwarzał większe problemy. Oczywiście wszystko zależy od tego w jakim stanie się go kupi.
Czytałem, że skrzynia może sprawić kłopot (łożyska).
U mnie póki spokój.

baart77 pisze:
2. dostęp do części/zamienników oraz ich ceny w stosunku do segmentu prezentowanego przez ten model
Dostęp do części jest w porządku.
Jedyne podzespoły, które mechanik szukał dłużej to przednie sprężyny.
Oprócz tego pozostałe elementy zawieszenia to standard, można kupić wszędzie.

baart77 pisze:
3. fachowość i wiedza mechaników, czy tylko ASO, czy może "większość" mechaników podejdzie do tematu ochoczo i z sukcesami haha
Sport nie jest skomplikowany. Każdy mechanik powinien sobie poradzić bez problemu.

baart77 pisze:
4. ogólne odczucia użytkownika, rady itp
Nie jest to wygodny i komfortowy samochód i z tym trzeba się liczyć - ale raczej ktoś kto kupuje Sporta to jest tego świadomy.
A jeśli nie to uświadamiam. ;)
Osoby wyższe niż 185cm może irytować fakt braku regulacji kierownicy (regulacja tylko w jednej płaszczyźnie, góra/dół, nie można przesunąć do/od siebie).
Utrudnia to dobranie odpowiedniej pozycji za kierownicą dość mocno.
Zawieszenie twarde.

W trasie przy 120km/h mamy 4 tys obr na szafie.
Hałas, duży.

To teraz jeśli chodzi o wrażenia z jazdy. Tutaj jest znacznie lepiej. ;)
Skrzynia bardzo fajna.
Super dobrane przełożenia, do tego krótki skok lewarka. W trasie brakuje 6 biegu.
Jeśli chodzi o prowadzenie to można naprawdę agresywnie ustawiać się w zakrętach.
Nawet jak tył delikatnie ucieknie to bardzo szybko i łatwo można go wyprowadzić.
Warto kupić dobre opony.
Silnik rozwija moc równomiernie. Nawet w dolnych partiach obrotów na biegach od 1-3 jest przyzwoicie.
Ale prawdziwa jazda zaczyna się od 4 tys obrotów - wtedy zmienia się kąt zapłonu i silnik jest bardziej żwawy.

Mógłbym pewnie jeszcze coś opowiadać ale te najważniejsze punkty chyba opisałem. ;)


Na górę
Post: 15-10-2019, 14:31 
Offline

Rejestracja: 29-03-2018, 19:49
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Suzuki: Vitara, obecnie Jeep
Dzięki za wyczerpującą opinię:) ciesze się, że Twoje słowa potwierdzają to co myślałem na temat tego modelu


Na górę
Post: 16-10-2019, 06:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2017, 13:00
Posty: 77
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: Swift Sport 2008
:ok: ;)


Na górę
Post: 05-04-2023, 07:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
https://www.youtube.com/watch?v=4cEDFIZoBlM


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 460 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 115 16 17 18 19

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]