Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 15:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27-02-2016, 22:20 
Offline

Rejestracja: 27-02-2016, 21:59
Posty: 2
Suzuki: Swift
Mam taki problem otóż w moim Swifcie '07 gdy auto stoi same włączają się światła awaryjne. Po przekręceniu stacyjki się wyłączają, auto odpala normalnie i normalnie jeździ. Po zgaszeniu za jakiś czas znów awaryjne same się włączają. Poprzedzone jest to jakby odgłosem zwarcia ale dokładnie nie wiem. Auto nie posiada i nigdy nie miało alarmu. Zgasić je może tylko przekręcenie stacyjki. Na noc odłączony był akumulator, wszystko się zresetowało ale problem nie zniknął. Proszę o pomoc.


Na górę
Post: 28-02-2016, 01:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Rownież Witam!

Problemy z instalacją elektryczną są najtrudniejsze do zdiagnozowania na odległosć...
...ale za to najbardziej pasjonujące... no w każdym razie przynajmniej tak dlugo, dopóki nie nie dotykają własnego samochodu.
Najczestszą przyczyną tego typu niecodziennych zjawisk są problemy z masą.

Nie wiemy nic na temat ewentualnych zmian w oryginalnej instalacji elektrycznej np. wymiany oryginalnego radia na inne, czy też montażu haka holowniczego.
Szczegolnie zlącze elektryczne przy haku, jest częstym źrodłem poźniejszych problemow z instalacją i jeżeli takie faktycznie istnieje, to akurat tam
rozpoczynałbym poszukiwania usterki.

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Ostatnio zmieniony 29-10-2016, 10:15 przez SX4ever, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 28-02-2016, 16:31 
Offline

Rejestracja: 27-02-2016, 21:59
Posty: 2
Suzuki: Swift
Hm, nie wiem czy poprzedni właściciel kopał coś w instalacji, znajomy twierdzi że to immobilizer. I teraz nie wiem jak z wymianą takiej części czy jeśli rzeczywiście padnie trzeba wymieniać całą stacyjkę i klucze? Zamki też? :( Jaki może być koszt i czy takie rzeczy to tylko w ASO?


Na górę
Post: 28-02-2016, 20:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Cytuj:
... znajomy twierdzi że to immobilizer.

Nie moge naturalnie wykluczyc, ze Znajomy ma racje, w koncu nie jestem mechanikiem, ale wydaje mi sie to malo prawdopodobne.
Po przekreceniu kluczyka w stacyjce, rozne systemy - w tym rowniez system immobilizera - przeprowadzaja krotki test sprawnosci.

Gdzies w zestawie wskaznikow, nie wiem teraz "na zawolanie" jak to konkretnie wyglada w Swifcie,powinna byc kontrolka immobilizera, prawdopodobnie z ikonka przedstawiajaca sylwetke samochodu z klodka. Ta kontrolka powinna sie zapalic i po chwili, najpozniej po odpaleniu silnika zgasnac.
Wowczas system jest, przynajmniej w ocenie testu wlasnego, sprawny.

Niesprawnosc natomiast bylaby sygnalizowana mruganiem tejze kontrolki i tyle jestes w stanie sprawdzic samodzielnie.
Cytuj:
...teraz nie wiem jak z wymianą takiej części czy jeśli rzeczywiście padnie trzeba wymieniać całą stacyjkę i klucze? Zamki też? :(

Stacyjka dziala, w koncu samochod daje sie uruchomic, drzwi rowniez daja sie zamknac i otworzyc, wiec nie widze zadnych racjonalnych powodow do wymiany tych elementow...

Sam modul immobilizera jest nie wiekszy od paczki papierosow z antena w postaci pierscienia okalajacego stacyjke, na temat ceny nie potrafie sie oczywiscie wypowiedziec,
jezeli jednak taka wymiana okazala by sie faktycznie konieczna, to podejrzewam ze nikt nie bedzie przed Toba tej ceny ukrywal...

Drozsza alternatywa moze sie okazac wymiana modulu BCM, bo niestety i takiej mozliwosci nie mozna do konca wykluczyc, ale jesli zaszla by taka koniecznosc to i tak nie masz praktycznie innego wyjscia, takie zycie...
Cytuj:
... i czy takie rzeczy to tylko w ASO?

Nie! "Takie rzeczy tylko w Erze"... ;)

Pewnych ingerencji nie da sie przeprowadzic gdzie indziej, albo moze nawet sie i da, ale nie jest to racjonane rozwiazanie z uwagi na wymagane do tego celu know-how.
Tez staram sie oszczedzac gdzie sie da, ale mimo to czasem wole pojsc jednak do dentysty niz do kumpla "zlotej raczki"...

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
Post: 30-12-2016, 17:19 
Offline

Rejestracja: 30-12-2016, 17:17
Posty: 1
Suzuki: swift
Witam.
Mam dokładnie taki sam problem ze światłami awaryjnymi. Czy ktoś rozwiązał tą zagadkę?


Na górę
Post: 23-01-2017, 09:06 
Offline

Rejestracja: 23-01-2017, 09:04
Posty: 1
Suzuki: Swift 2007
Witam kolegow, mam ten sam problem :) wiadomo juz jakie jest rozwazanie?


Na górę
Post: 05-09-2017, 13:00 
Offline

Rejestracja: 18-01-2015, 17:15
Posty: 1
WITAM.
MAM TEN SAM PROBLEM.. CZY JUŻ KTOŚ WIE CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ ?????

_________________
re


Na górę
Post: 05-09-2017, 17:40 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Krzyk nic tu nie pomoże


Na górę
Post: 05-09-2017, 23:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-02-2017, 21:36
Posty: 136
Suzuki: Swift 1.5
Wszystko wskazuje na moduł BCM (Body Control Module).
viewtopic.php?t=348

_________________
Swift 1.5 2008


Na górę
Post: 24-11-2023, 17:22 
Offline

Rejestracja: 24-11-2023, 17:05
Posty: 1
Suzuki: Swift
Cześć wszystkim

Wiem ze to stary post ale odgrzebuje bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi jak rozwiązaliście problem.
Od dwóch dni mam taka samą sytuację z Swiftem żony. Wracała z pracy światła awaryjne się zapaliły i nie było możliwości jak je zgasić.
Kilka razy zamknąłem i otworzyłem auto z pilota i z kluczyka i wszystko było ok.
Następnego dnia znów zaczęły błyskać awaryjne i teraz zamykanie otwieranie nic nie daje.
Po wyjęciu bezpiecznika od awaryjnych nie da się jeździć bo nie działają kierunkowskazy.
Panowie i Panie czy macie jakieś sugestie.

Byłem w salonie Suzuki podpięli samochód pod kompa i powiedzieli ze to problem z BCM, ale oni się za to nie zabiorą żeby naprawić bo to dużo pracy. Dali do zrozumienia że można zrobić jakieś obejście ale oni tego nie mogą zrobić u siebie.

Mechanicy zawaleni praca ciężko się gdzieś umówić, a jak słyszą ze Suzuki to nawet nie chcą gadać.
Żeby było weselej to mieszkam od niedawna na wyspach a tu znaleźć mechanika/elektryka kumatego to.....
Z góry dziękuję za odpowiedź


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]