Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 13:40

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20-07-2014, 19:52 
Offline

Rejestracja: 31-10-2011, 22:02
Posty: 16
Witam!!

Mam pytanie i prosze o pomoc

Jade sobie wczoraj autkiem i nagle przestał działąć predkościomierz, opadł na 0, po chwili zauważyłem że nie działa też spalanie chwilowe, ktore zmieniło się w kreseczki i na dodatek przestal dzialac czujnik temperatury zewnetrznej, co nie pasuje mi wcale do ego pierwszego....

Oczywiści wyskoczył check engine i kod bledu P0500, mechanik rzecz jasna twierdzi ze nalezy wymienic czujnik predkosci, koszt w aso 400zł, i przebolał bym to gdyby nie moje watpliwosci dlaczego jednoczesnie nie pokazuje temperatury zewnetrznej, czy myslicze ze to moze byc spowodowane usterka komputera ?? co ciekawe po wykasowaniu bledu, check engine juz nie powrócił ale powyzsze elementy dalej nie działają :/

Nie wiem za co się zabrać i jak ugryźć ten temat, a nie chce kartkowac pln-y finansujac domniemaną usterke....

eh eh eh

_________________
Swift Szmelc 1.3


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-07-2014, 18:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2008, 01:50
Posty: 155
Lokalizacja: Katowice
Mam dokladnie te same objawy i temp. zewnetrznej tez mi nie wskazuje.
Po diagnozie w serwisie Suzuki - do wymiany czujnik predkosci.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-07-2014, 19:44 
Offline

Rejestracja: 31-10-2011, 22:02
Posty: 16
Ok, dzięki za odzew, trzeba będzie się jednak szarpnąć te 400zł.....

_________________
Swift Szmelc 1.3


Na górę
Post: 26-07-2014, 23:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
cyku_new pisze:
...nagle przestał działąć predkościomierz, opadł na 0, po chwili zauważyłem że nie działa też spalanie chwilowe, ktore zmieniło się w kreseczki i na dodatek przestal dzialac czujnik temperatury zewnetrznej, co nie pasuje mi wcale do ego pierwszego....

Bedzie pasowalo, jezeli sobie uswiadomisz, ze wyswietlacz temperatury zewnetrznej nie jest sterowany bezposrednio sygnalem z czujnika temperatury zewnetrznej,
a przetworzonym sygnalem z BCM, uwzgledniajacym predkosc pojazdu.

Ma to, przynajmniej z zalozenia, kompensowac wplyw temperatury od goracego silnika na zamontowany w jego poblizu czujnik temperatury zewnetrznej.
O ile dobrze pamietam, taki wplyw jest uwzgledniany do ok. 30 km/h.

Uszkodzony czujnik predkosci, czyli brak sygnalu sterujacego w BCM bedzie mial zatem wplyw i na wskaznik temperatury zewnetrznej.

A tak przy okazji, to sam czujnik predkosci w skrzyni biegow byl montowany w swifcie chyba tylko do 2008 roku. W mlodszych egzemplarzach sygnal predkosci jest juz,
o ile mi wiadomo, "podkradany" z czujnikow ABSu, o czym warto wiedziec np. szukajac nowej skrzyni biegow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-07-2014, 09:19 
Offline

Rejestracja: 31-10-2011, 22:02
Posty: 16
Oto ciekawostka...

Dzwonilem do ASO w celu nabycia czujnika, stwierdzili ze jest niedostepny i ze zalatwią w przeciągu 5 dni do kilki tygodni. Cena 400zł. Ok, myśle, ale wyciągnąłem ze skrzyni ów czujnik i co się okazuje !? Jest to część General Motors produkowana w Czechach, między innymi dla wielu innych aut innych marek....

Postanowiłem zaryzykować i zakupiłem:

http://allegro.pl/agila-czujnik-predkos ... 88820.html

Wszystko się zgadza, oznaczenia identyczne, wymiary, dosłownie jota w jotę, i zobaczymy czy będzie współpracował, jeśli tak to ASO nieźle nabija nas w bambuko....

_________________
Swift Szmelc 1.3


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-07-2014, 18:53 
Offline

Rejestracja: 31-10-2011, 22:02
Posty: 16
Czujnik wymieniony na identyczny sprzedawany przez serwis Opla za 170 zł...

Wszystko śmiga jak przedtem !!

Może komuś przyda się to info....

pozdrowienia

_________________
Swift Szmelc 1.3


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-09-2015, 21:26 
Offline

Rejestracja: 22-06-2014, 22:44
Posty: 2
Lokalizacja: Kielce
Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc na początek się przedstawię - Damian - miło mi. Swifta mam od roku, ostatnimi czasy wkradła się również do mnie opisywana tutaj usterka. Brak jest wskazań prędkościomierza, spalania chwilowego (średniego nie mam wcale), brak temperatury (choć czasem jest wyświetlana), wspomaganie czasami ciężko działa. Wymieniłem czujnik prędkości na nowy zamiennik kupiony na tej aukcji: http://allegro.pl/czujnik-predkosci-imp ... 05276.html niestety nie znalazłem do dziś oryginału i jak się okazuje jest niewielka różnica. Ale do rzeczy, na nowym, jak również na starym czujniku prędkościomierz nie działa. Sprawdziłem instalacje, sterownik silnika pod względem połączeń i ewentualnych zimnych lutów. Wszystko jest ok, czujnik według instrukcji serwisowej ma wartości fabryczne na pomiarach omomierzem. I powiem szczerze że zgłupiałem, napięcia do czujnika również dochodzą. Czy ktoś się spotkał z tym że wymiana czujnika nie pomogła i trzeba było zrobić coś więcej? Jeśli tak to co jeszcze mogę sprawdzić? Nadmienię że licznik raczej odpada ponieważ na OBD również sterownik nie widzi prędkości :( Z góry dziękuje za pomoc.

Pacjent to: Suzuki Swift 1.3 2005r. skrzynia manual, wersja węgierska.


Na górę
Post: 08-09-2017, 06:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Taki sam pacjent, taka sama usterka.
W styczniu padł czujnik, został wymieniony na chińczyka, jakich wiele na Allegro. Problem pojawił się już przy wymianie, trzeba było lekko podciąć plastikowe elementy czujnika aby pasował. Padł po pół roku, więc tym razem zdecydowałem się na wymianę na oryginał w ASO - posiadając kartę Suzuki 5+ koszt (czujnik + robocizna) wyniósł 290 zł.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]