Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 17-05-2024, 00:28

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ABS ring sensor
Post: 09-05-2012, 20:29 
Offline

Rejestracja: 09-05-2012, 20:03
Posty: 2
Witam.
Jestem tu nowy. Kupilismy razem z dziewczyna Suzuki Swift 2005.
bylismy ostatnio na wyjeżdzie. w trakcie jazdy zaczela zapalac sie kontrolka ABS. dzialo sie to podczas jazdy powyzej 130 km/h.
Jak stanałem na parkingu i zgasiłem auto i ponownie ruszyłem to wszytko było dobrze. do mommentu przekroczenia 120-130km/h.
czytałem o przetartych kablach i czujnikach, itp. ale to wszytko działa.
podczas powroty z wycieczki zapaliła sie konrolka ABS jak zwykle a dodatkowo zapalila sie kontrolka hamulca (ta czerwona). no i zacząłem szukac dalej.
znalazlem takie obręcze z ząbkami (ABS SENSOR RING). Nie wiem jak to sie nazywa po polsku. obie sa pękniete. czy trudna jest wymiana tego czegoś.


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-05-2012, 22:30 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12236
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Foto?


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-05-2012, 08:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
Zębatka/koronka ABSu, wyszczerbiona albo pęknięta powoduje że układ nie działa. W ASO zaproponują Ci wymianę całego bloku (oczywiście za kupę kasy), natomiast są niezależne warsztaty które wymieniają samą zębatkę i całą naprawę zamykają w groszowych (w porównaniu do ASO) kwotach.

Procedurę opisał któryś Motor albo Auto Świat, ale nie potrafię przywołać numeru. Generalnie mechanik zdejmował zepsutą zębatkę, oczyszczał miejsce założenia, nową zębatkę rozgrzewał na ogniu (żeby zwiększyła średnicę, inaczej nie wejdzie) i zakładał.


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-05-2012, 15:27 
Offline

Rejestracja: 09-05-2012, 20:03
Posty: 2
Tomash dziki za info. Dokładnie o to chodzi. Dizki też za rade. przeglądałem manuala i widze ze w sumie trzeba 3-4 sóby odkęcić aby wyciągnąć półośkę. Moze to sam bede w stanie zrobić. pierścienie juz przyszły. te stare oba są pęknięte. czy jakaś jeszcze wskazówka jak bede dobierał sie do półosiek abym czegoś niespie..... :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-12-2012, 12:14 
Offline

Rejestracja: 13-10-2011, 07:32
Posty: 6
Witam!
Spotkał mnie podobny problem jak wyżej opisany. Gdzie można dostać takie koronki/pierścienie, bo szukam w internecie i nigdzie nie mogę znaleźć do Swifta z 2006r. Czy ASO oferuje je w sprzedaży i czy ktoś orientuje się w jakiej mogą być one cenie? Będę wdzięczny za informację ;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]