Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 23:18

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: GWARANCJA
Post: 26-12-2006, 09:58 
Offline

Rejestracja: 16-12-2006, 13:59
Posty: 4
Lokalizacja: Nowy Dwór Gd.
Witam. Czy ktoś na forum ma kontakt z Suzuki Poland lub przedstawicielem i mógłby uzyskać odpowiedź na moje pytanie: dlaczego Swift zakupiony poza UE nie ma gwarancji w Polsce, skoro poza UE są identyczne warunki; nie wydają jedynie książki gwarancyjnej - sprzedawca sam prowadzi coś w rodzaju książki, w której wpisuje wszelkie przeglądy. Trochę to dziwne nie sądzicie. Poderzewam, że może chodzić o brak doświadczenia w serwisowaniu oryginalnych japończyków, ale ....

Damas


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-12-2006, 18:46 
Ja moją GV kupiłem w kraju ale jest japońska w 100% więc problem nie polega na tym czy coś jest japońskie czy nie japońskie.Importerem aut na rynek krajowy jest SMP i oni poprzez sieć sprzedawców wydają gwarancje powinna to być gwarancja np europejska i byłoby po problemie.myślę że problem jest do przeskoczenia tylko trzeba rozmawiać z SMP adres na stronach w necie
Pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 29-12-2006, 10:56 
Offline

Rejestracja: 16-12-2006, 13:59
Posty: 4
Lokalizacja: Nowy Dwór Gd.
Zgadzam się z Tobą całkowicie, ale ja kupiłem Swifta poza UE i tego przypadku jak na razie Suzuki Polska nie chce dla mnie pomyślnie rozwiązać. Dla przykładu podam, że Subaru i Toyota specjalnie dla Polaków, którzy tak jak ja kupują samochody poza UE, wydają światowy certyfikat gwarancyjny, na podstawie którego samochody te są objęte gwarancją również w UE/RP. Na moje oficjalne zapytanie SMP nie raczyło jak dotąd odpowiedzieć - a było to ponad miesiąc temu. Po telefonicznej interwencji stwierdzili, że fax z zapytaniem nie dotarł, proszą o ponowne przesłanie pytanie, na które natychmiast odpowiedzą. To natychmiast trwa już trzeci tydzień. Chyba poproszę o pomoc producenta - odgórny wstrząs czasami sprawia cuda. Może to uzmysłowi SMP, że gwarancja światowa dotyczy również UE i RP.
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-12-2006, 14:11 
Offline

Rejestracja: 16-05-2006, 06:33
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa
SMP się wysika na Ciebie ;) Tak samo jak się wysikało na mnie ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-12-2006, 14:39 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
To gdzie Ty go kupiłeś??


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-12-2006, 17:46 
Offline

Rejestracja: 16-12-2006, 13:59
Posty: 4
Lokalizacja: Nowy Dwór Gd.
Auto kupione w Syrii, w pełnej wersji z silnikiem 1.5. Zaczynam się zastanawiać, czy dokonałem dobrego wyboru, może trzeba było brać Toyotę, Nissana lub Subaru. Ale ostaecznie trzeba będziemachnąć ręką - skoro nie chcą zarobić, to ich strata.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-12-2006, 18:23 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Na stronie globalsuzuki.com nie ma przedstawicielstwa na Syrię :?:


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-12-2006, 20:50 
Offline

Rejestracja: 16-05-2006, 06:33
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa
Avalanche pisze:
To gdzie Ty go kupiłeś??


Pari pari plac pigal ;) SMP dalej ślepe że są fanatycy wytwórni czarnej chmurek ;-)


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-12-2006, 15:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-09-2006, 20:56
Posty: 26
Lokalizacja: Warszawa
damas pisze:
może trzeba było brać Toyotę


taaaaa ... Toyota to takie same smiecie jak kazde inne, w czasie trwania gwarancji reklamowalem lampy zostaly wymienione, raz kpl a nastepnym razem tylko jedna ... 3 tygonie po zakonczeniu gwarancji wypalila sie lampa !!!!!!! wizyta w ASO, mowia aby napisac pismo do centrali, po tygodniu odpowiedz, jak zwykle przykro nam, ze sie zespulo ale jest im bardziej przykro bo lampy nie wymienia ... o i 1200 pln poszlo sie )(*&^%$##

_________________
Marcin


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-12-2006, 19:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-09-2006, 21:58
Posty: 59
Lokalizacja: ŁÓDŹ
na każdą część wymienioną masz gwarancję (kiedyś to było 6 miesiecy, ale ile jest teraz nie wiem).
Jeżeli nie minął dłuższy okres od ostatniej wymiany to mimo że minęła gwarancja na auto to muszą ją wymienić . Jak dowiem się ile jest teraz gwarancji to dam znać .


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-12-2006, 12:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2006, 21:41
Posty: 20
Lokalizacja: Białystok
pitpaw pisze:
Ja moją GV kupiłem w kraju ale jest japońska w 100%


Mi tez tak powiedzieli w salonie że jest w 100% japońska problem polega na tym, że SUZUKI nie ma fabryki w Japoni i gdybyś spojzal w dokumenty celne dowiedzialbyś się że GV jest produkowana na węgrzech po czym eksportowana jest do japoni a stamtąd ew. do polski

Troche to dziwne ale to smutna prawda ...


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-12-2006, 18:02 
Myślę że nie masz racji w dokumentach auta mam podane dane i adres fabryki w japonii jak wróce do domku z sylwestrowego wypadu na Dolny Śląsk to sprawdzę to dokładnie i napiszę
Pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł: ?????????
Post: 31-12-2006, 21:09 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
arismax pisze:
pitpaw pisze:
Ja moją GV kupiłem w kraju ale jest japońska w 100%


Mi tez tak powiedzieli w salonie że jest w 100% japońska problem polega na tym, że SUZUKI nie ma fabryki w Japoni i gdybyś spojzal w dokumenty celne dowiedzialbyś się że GV jest produkowana na węgrzech po czym eksportowana jest do japoni a stamtąd ew. do polski

Troche to dziwne ale to smutna prawda ...


No, to jest tekst pretendujący do tytułu ŚCIEMY ROKU 2006 :D
Ale ktoś Ci kitu napchał, aż żal.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-01-2007, 14:26 
Offline

Rejestracja: 16-12-2006, 13:59
Posty: 4
Lokalizacja: Nowy Dwór Gd.
Na liscie oficjalnych przedstawicielstw nie znajdziesz Syrii, poniewaz powstal on w 2006r. Wiekszosc modeli sprowadzana jest z Arabii Saudyjskiej. Mozesz zamowic sobie jaka chcesz wersje (nawet w specyfikacji ueropejskiej), w jednej wersji wyposazenia - pelnej. Dodatkowo mozna zamowic skrzynie automatyczna (selped lub tradycyjna). Wszystkie inne dodatki z listy sa w cenie.
Co do Waszych wypowiedzi nt. produkcji Vitary, w dokumentacji celnej krajem produkcji jest Japonia. To samo dotyczy Swifta. Jedynie w Nissanie Micra (w specyfikacji celnej) krajem produkcji nie jest Japonia.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-01-2007, 17:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2006, 21:41
Posty: 20
Lokalizacja: Białystok
Główne filie i fabryki Suzuki Motor Corporation:
CAMI Automotive Inc. (Kanada)
Magyar Suzuki Corp. (Węgry)
Maruti Udyog Ltd. (Indie)
Pak Suzuki Motor co., Ltd. (Pakistan)
P.T. Indomobil Suzuki International (Indonezja)
Thai Suzuki Motor Corp. (USA)
Suzuki Motor GMBH Deutschland (Niemcy)

źródlo www.suzuki.com.pl - czy ktoś widzi tu japonię ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-01-2007, 18:02 
Offline

Rejestracja: 16-05-2006, 06:33
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa
Szukaj adresu fabryki w Japonii, w miejscowości Kosai.


Na górę
 Tytuł: No, dobra
Post: 01-01-2007, 18:39 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Żeby tylko nie krytykować i żeby rozwiać wątpliwości ;-)

Suzuki Corporation posiada ok. 15 zakładów na świecie.
Najważniejsze zakłady produkcyjne:

Kosai, Japonia
produkuje m.in SX4 (w tym na rynek USA i Kanady) i Aerio (już wyłącznie na eksport), Cruze (Ignis na rynek Japonii), Swift i inne osobówki

Iwata, Japonia
produkuje m.in. Grand Vitarę i Jimny

Ingersoll, Ontario, Kanada
produkuje XL7 na rynek północnoamerykański (CAMI Inc.)


Kunsan, Korea Południowa (GMDAT)
produkuje Forenzę i Reno na rynek USA

Esztergom, Węgry
produkuje Swifta, Ignisa i SX4


Ponadto, są zakłady produkujące motocykle, quady, silniki zaburtowe itd. oraz poszczególne podzespoły samochodów (np. w Hamamatsu produkuje się część elementów Swifta i SX4).

Dodatkowo, od 2008 roku zakład Sagara (Makinohara-City, Shizuoka) będzie produkował do 240.000 samochodów, oprócz silników.

Inne fabryki:
Suzuki Egypt S.A.E.
Chongqing Changan Suzuki Automobile Co., Ltd.
Jiangxi Changhe Suzuki Automobile Co., Ltd.
Vietnam Suzuki Corp.
Myanmar Suzuki Motor Co., Ltd.
P.T. Indomobil Suzuki International
Maruti Udyog Ltd.
Pak Suzuki Motor Co., Ltd.


Ostatnio zmieniony 03-01-2007, 23:07 przez Avalanche, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 03-01-2007, 09:38 
Zgodnie z zapowiedziš że po powrocie z sylwestrowych szaleństw napiszę coœ na temat danych producenta mojej GV mam przed soba œwiadectwo homologacji i w pkt 0.5 nazwa i adres producenta pojazdu jest nastepujšcy wpis :
SUZUKI MOTOR CORPORATION
300 Takatsuka-cho , Hamamatsu-shi , Shizuoka-ken , JAPONIA
wg informacji które uzyskałem sš to nazwy fabryk które brały udział w procesie produkcji mojej GV żadna z tych nazw nie przypomina mi fonetycznie nazwy miejscowoœci na Węgrzech dlatego pisałem że moja GV jest w 100% Japońska oprócz tego przy odbiorze auta w dokumentach były papiery z przewozu samochodu statkiem z Japonii do Gdańska tyle jeżeli chodzi o pochodzenie auta na tej podstawie opowieœci o produkcji na węgrzech przewozie do japoni i ponownie do europy sš chyba bajkš!!!
Pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 03-01-2007, 09:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Ciekawe, ale to adres SIEDZIBY producenta, a nie zakładu 8)
Wg mnie GV produkuje zakład w Iwata.

pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-01-2007, 12:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-07-2006, 17:01
Posty: 17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Witam.

Ja swojego SWIFT-a zakupiłem w polsce i nie miałem WIĘKSZYCH problemów z naprawą GWARANCYJNĄ w Niemczech (chodziło o mechanizm ustawiania fotela kierowcy), poszło w miarę sprawnie i bezboleśnie (serwis w Ludwigshafen-Oppau). Dziwne ze polskie ASO nie uznają gwarancji SUZUKI, która jest world-wide.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-06-2007, 16:40 
Offline

Rejestracja: 06-06-2007, 20:36
Posty: 11
Lokalizacja: Środa Wlkp
Podbijam temat. Kupilem Swifta w Niemczech. Rok 2006 przebieg 1700 km. Sprzedany w lipcu 2006. Mam niemiecką książkę gwarancyjną, wg ktorej pierwszy przegląd wymagany jest po 15 tys km lub po 1 roku. Pytanie czy na ten przegląd moge pojechać do polskiego serwisu Suzuki czy muszę do Niemiec? przerabiał już ktoś może ten temat? Czy te nieszczęsną linkę hamulca ręcznego zrobią mi w PL czy muszę w D?

_________________
Janek


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-06-2007, 19:47 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Powinni zrobic, w końcu to Unia.
Jak miałem sprowadzone Baleno, to w serwisie powiedzieli, że ma jeszcze rok gwarancji i obowiązuje w Polsce tak samo pod warunkiem wpisów w książce i gdy nie były wykonywane żadne naprawy poza ASO. Ale to było w 2000 roku.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]