Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 04-05-2024, 22:25

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25-04-2024, 08:25 
Offline

Rejestracja: 25-04-2024, 08:17
Posty: 1
Suzuki: Swift
Witam serdecznie!
Od września 2023 żona jeździ Suzuki Swift 1.3 czysta benzyna. Autko z 2010 roku. Nie mam pojęcia jaka to w końcu wersja produkcyjna, bo 2010 to chyba był przełom, ale to ta starsza buda, która chyba też była w 2009 :).

Od zakupu borykamy się z problemem ciężko pracującej kierownicy. Żadnych błędów. Ładowanie wzorowe. Nie ma żadnych stuków z układu kierowniczego, a opony nie są ścinane.
W jedną stronę jest jakby lepiej, kierownica do pewnego momentu wraca sama, ale kręcąc w drugą stronę trzeba samemu robić prostowanie kół.
Jak autko stało na zimówkach było ciut łatwiej, bo wiadomo - opony bardziej miękkie. Na letnich jest znacznie gorzej.....
Chciałbym pomóc żonie i jakoś to naprawić, ale info jak na lekarstwo, albo ja nie umiem szukać właściwego postu.

Wspomaganie wg mnie działa, bo na zgaszonym silniku jest typowy opór. Po odpaleniu jest lepiej, ale jeżdżąc różnymi markami to nie ma opcji żeby to była prawidłowość.

Pozdrawiam serdecznie.


Na górę
Post: 25-04-2024, 14:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 178
Suzuki: Swift
Ten model to mk6, ewentualnie III generacja ;)
Wiem, że nie takiej odpowiedzi oczekujesz, ale niestety ten typ tak ma. Oczywiście warto skontrolować zawieszenie. Jeżeli faktycznie w jedną stronę kierownicą kręci się ciężej i egzemplarz ma ESP to może też szwankować czujnik kąta skrętu. Nie spotkałam ani jednego mk6, w którym kierownica sama chętnie wracała do punktu "0". Paradoksalnie po latach z mk6 bywa, że samoczynne powracanie kierownicy w mk8 mnie bardzo drażni ;)

PS. W Sporcie mk6 kierownica chodzi jeszcze ciężej niż w "zwyklaku".


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]